ישוב
סוג הדירה
חווית המגורים
מס' חדרים
איפוס
חיפוש דירה
חיפוש דירה
The Magazine

מהפכת התחבורה בגוש דן פוגשת את ICR ולקוחותיה

הנה זה קרה: אחרי שמונה שנות הקמה ואינספור תקלות ודחיות, הרכבת הקלה סוף סוף יצאה השבוע לדרך. מדובר באירוע שובר שוויון בהתמודדות עם משבר התחבורה במרכז הארץ, ש"יקרב" אזורי מגורים שלמים בשולי גוש דן למוקדי התעסוקה והבילוי ויאפשר לאלפי משפחות לוותר על הרכב הפרטי ולחסוך מעצמן את העמידה הממושכת בפקקים.

מלבד הזווית התחבורתית פרופר, לעזיבת הרכבת את תחנתה הראשונה יש עוד היבט, חשוב לא פחות – השפעה אדירה על שוק הדיור ומחירי הנדל"ן. מי שעקב מקרוב אחר מגמות המחירים לאורך תוואי הרכבת בעשור האחרון, ראה כי שווי הנכסים בערים שישרת הקו האדום – פתח תקוה, בני ברק, רמת גן, תל אביב ובת ים – עלו בעשרות אחוזים, הרבה מעבר לעליות הכלליות שנרשמו בשוק.

כך למשל, לפי בדיקה שערכה יו"ר לשכת המקרקעין נחמה בוגין, דירת 4 חדרים ברחוב אבא הלל ברמת גן, הסמוך לתחנה של הקו האדום, נמכרה ב-2015 תמורת 2.12 מיליון שקל, בעוד ברבעון הראשון של 2023 נמכרה דירה דומה ב-3.8 מיליון שקל – עלייה של 78.9%. בדומה, מחירה של דירת 4 חדרים ברחוב דנקנר בפתח תקוה שבו עוברת הרכבת, היה ב-2015 1.56 מיליון שקל, וברבעון הראשון של 2023 נמכרה דירה דומה ב-2.53 מיליון שקל – עלייה של 62%.

מהפכת התחבורה בגוש דן - רכבת קלה

בדיקה נוספת של דניאלה פז, מנכ"לית ובעלים של חברת פז כלכלה והנדסה, הראתה כי גם בעולם, נכסים בטווח של חצי קילומטר מתחנת הסעת המונים נהנים מעליית ערך של כ-20% בהשוואה למקומות אחרים. לפי כל ההערכות, מגמת המחירים בסביבת הקו האדום צפויה להימשך עם תחילת פעילותה הסדירה של הרכבת, ואף להתגבר עם פתיחתם העתידית של קווי רכבת נוספים.

הזווית שלנו

כל מי שמכיר את שוק הנדל"ן ופועל בו שנים ארוכות יודע: שוק הנדל"ן ונגישות תחבורתית היו מאז ומתמיד היבטים השלובים ומושפעים זה מזה. קירבה לעורקי תחבורה ראשיים, ירידה נוחה למחלפים בינעירוניים, סביבה מרושתת בשבילי אופניים וכן, גם תחבורה ציבורית איכותית ומתקדמת – כל אלה אחראים במידה רבה על מידות הביקוש לנכסים, בעיקר אלה הנמצאים במעגל השני והשלישי של מוקדי המסחר והתעסוקה ועל כן נדרשים לנגישות הזו יותר מכל.

כמי שפעילותה היזמית מתמקדת באזורי הביקוש, בדגש על אזור עוטף תל אביב, חברת ICR היא בין המרוויחות הגדולות מפתיחת הרכבת הקלה. פרויקט YAM, למשל, הכולל שני מגדלי יוקרה השוכנים על חוף ימה של בת ים, נמצא במרחק 80 צעדים מהטיילת הכי יפה בארץ, ובמרחק של פחות מ-10 דקות נסיעה בקו האדום החדש עד למוקדי הבילוי של תל אביב.

 


 

 

דיירי מתחם גפן בדרום הרצליה, הנהנים גם כך ממיקום פנטסטי בין רמת השרון לגליל ים ובסמוך לקניון שבעת הכוכבים, יוכלו לקפוץ על הקו הירוק של הרכבת הקלה, לכשזה יחל לפעול בעוד שנים ספורות. אותו קו ישרת גם את דיירי פרויקט המסילה האקסלוסיבי, הממוקם בין כפר שמריהו להרצליה פיתוח. בעלי הדירות בפרויקט AIR גבעתיים, לעומת זאת, זוכים כבר כיום לעליית ערך משמעותית עם התקדמות ההקמה של הקו הסגול.

לסיכום: נדל"ן זה בעיקר בית, אבל לא רק. זו גם ההשקעה הכי גדולה שרובנו נעשה בחיים. אם נקפיד לבחור בחברה יזמית שמכירה את השוק על בוריו ובקיאה ברזי התכנון והתשתיות בכל אזור ושכונה – יש סיכוי לא רע שזו גם תהיה השקעה מוצלחת.

שלכם, משפחת ICR

האינסטגרם שלנו

חוזרים ליוקרה השקטה, לחיבור לטבע.
אירחנו את האדריכל המוביל רואי דויד לשיחה על איך יוצרים חללים ומרחבים שנועדו
לבניית קהילה חזקה באיב - פארק צפון, בין רמת השרון לתל אביב, פרוייקט המציע חווית חיים אקסקלוסיבית לאניני טעם היודעים להעריך איכות ברמה אחרת.
לינק לפרק המלא עכשיו בביו
מאות משפחות צעירות כבר התאהבו בשכונת פארק צפון (שלב א) בניצוחה של האדריכלית קיקה ברהאז
ועכשיו, ממשיכים לשלב הבא! 
איב - פארק צפון, בין רמת השרון לתל אביב, פרוייקט שתוכנן על ידי רפאל דה לפונטן המציע חווית חיים אקסקלוסיבית לאניני טעם היודעים להעריך איכות ברמה אחרת.
לינק לפרק המלא עכשיו בביו 🙏🏼
חווית מגורים לאניני טעם כבר אמרנו?
#eve_north_park
מרגש כל פעם מחדש!
גאים להשיק את EVE PARK NORTH, בין תל אביב לרמת השרון, עוצב כמתחם מגורים יוצא דופן בנוף המקומי. 
חווית חיים אקסקלוסיבית לאניני טעם היודעים להעריך איכות ברמה אחרת.
מחיי קהילה עשירים ומגוון מתחמי לייפסטייל השמורים רק לכם: בריכות הצופות לנוף, מתחם כושר, סטודיו ליוגה, חלל ילדים
קסום, חדרי מוזיקה, גיימינג וקולנוע, מטבח פתוח, לאונג’ מסוגנן ומתחם עבודה משותף.
“אנחנו מתכננים שכונות להולכים ברגל, לא
לנוסעים באוטו”
קיקה בראז ורפאל דה לפונטן על הפילוסופיה
מאחורי תיכנון השכונות בעידן החדש
לינק לפרק המלא עכשיו בביו 🫶🏼
"יש האטה והזדמנויות בשוק הנדלן"
לפני המלחמה ישבנו עם אסף עזרא, מנכל מיטב מימון לשיחה מרתקת על מימון חוץ בנקאי בתקופה
שכזאת, יחד ננסה לנתח מה קורה עם עליית הריביות, איך גורמים אחרים
בשוק משפיעים על המחירים ומה הם היתרונות של מימון חוץ בנקאי?

לינק לפרק המלא עכשיו בביו 🔗