ישוב
סוג הדירה
חווית המגורים
מס' חדרים
איפוס
חיפוש דירה
חיפוש דירה
The Magazine

שבועות שמח: על מה שבין טיט ומלט לנשמה ורוח

השמות והכינויים שחג השבועות זכה בהם במרוצת השנים הם עדות לריבוי הסמלים והמשמעויות שהוא נושא עמו, ועל הקשר שלו להווייתנו כעם: הקשר הבל-יינתק של האדם היהודי לאדמתו (חג הביכורים); עושרה של הארץ ותנובתה, לצד הודיה לחקלאים ועובדי האדמה (חג הקציר); וגם ההיבט הדתי לא נשכח, שכן חג השבועות מזוהה עם מועד קבלת התורה בהר סיני (חג מתן תורה).

אך לצד כל אלה, יש בשבועות דבר מה נוסף, סוג של התרוממות נפש הקשורה אולי בהיותו אחד משלושת הרגלים המזמנים את העלייה לירושלים; שאיפת אוויר ההרים הצלול שלה והציפייה המתמדת של עמנו לגאולה.

עבורנו ב-ICR, שבועות הוא לא עוד חג. כחברה יזמית מהמובילות בישראל, החג הזה מאגד סמלים ומשמעויות הרלוונטיים עבורנו 365 ימים בשנה. בדומה למאפיין החקלאי של החג, המעלה על נס את עבודת האדמה הסיזיפית ואת תוצריה המעולים, גם העבודה היומיומית השוטפת שלנו, המחייבת המון אורח רוח והתמודדות עם אתגרים, מביאה בסופה לתנובה נפלאה: מאות פרויקטים משובחים למגורים, שכל אחד בעל אופי ייחודי".

לצד זה, בניית ערי ישראל ופיתוחה הנדלני של הארץ המובטחת (חג מתן תורה, זוכרים?) משתלבות היטב גם בקדושת החג ומבטאות עבורנו את הכמיהה לעתיד טוב יותר, לכל תושבי הארץ הזו.

שוק בעלייה

מבחינה קלנדרית, חג השבועות מסמן לא רק את תום ספירת העומר אלא גם את תחילת "העונה החמה" בשוק הנדל"ן. לפי כל הסימנים, גם השנה נראה התחזקות של הביקוש בחודשי הקיץ, ועלייה בהיקף ובמספר עסקאות הרכישה.

מגמה זו, אם אכן תתאמת, תהווה המשך ישיר למתרחש בשוק הנדל"ן הישראלי בארבעת החודשים האחרונים. לפי סקירת ענף הנדל"ן למגורים של אגף הכלכלן הראשי במשרד האוצר, שפורסמה בתחילת החודש שעבר, בחודש מרץ האחרון נרכשו למעלה מ-8,000 דירות (חדשות ויד שנייה) – עלייה של 19% בהשוואה למרץ 2023 ושל 8% בהשוואה לפברואר 2024.

גם בניכוי המכירות בסבסוד ממשלתי, עמד מספר העסקאות בשוק החופשי בחודש מרץ על כמעט 7,500 דירות – קפיצה של 22% בהשוואה לתקופה המקבילה בשנה שעברה.

נתון חשוב נוסף שעלה בסקירה מצביע על שיא במכירות של קבלנים. אלה מכרו כ-3,800 דירות במרץ השנה – עלייה חדה של 34% בהשוואה לאשתקד. מדובר באחד מחודשי מרץ הגבוהים ביותר מאז ומעולם בסגמנט זה.

מחשבות לעתיד הקרוב

נתונים אלה כמו גם התכונה הרבה שאנו רואים אצלנו במשרדי המכירות, מעוררים אופטימיות באשר לעתידו של שוק הנדל"ן, גם בתקופה הלא פשוטה בה אנו נמצאים כעם וכמדינה.

אנו מקווים כי השקט והשגרה יחזרו למחוזותינו בהקדם, ומאמינים כי כך או כך – שוק הנדל"ן ימשיך במגמת ההתחממות שלו גם בחודשים הבאים. כך שגם אחרי חג השבועות הזה – יש לכולנו למה לצפות.

 

נאחל לכולכם חג שבועות שמח וטעים!

משפחת ICR

האינסטגרם שלנו

נוף עירוני או נוף פסטורלי? 
מה אתם באמת יודעים על הקשר בין שווי הנכס לנוף הנשקף ממנו?
ירושלים של זהב, של נדל”ן ושל תקווה. ❤️
ביום ירושלים, אנחנו ב-ICR גאים להיות חלק מתנופת הבנייה המרשימה בבירה, עם פרויקטים חדשים ופורצי דרך, בניהם גם פרויקט PASTORAL המרגש במבואות שכונת עין כרם הציורית.
פרק חדש באוויר!
מוזמנים להכיר את משרד הפרסום Y360, ולשמוע קצת יותר על החשיבה, האסטרטגיה והתהליכים שמאחורי הפקות ומהלכי התוכן שלנו
❤️