ישוב
סוג הדירה
חווית המגורים
מס' חדרים
איפוס
חיפוש דירה
חיפוש דירה
The Magazine

"כנגד ארבעה רוכשים דיבר ענף הנדל"ן: אחד חכם, ואחד רשע, ואחד תם, ואחד שאינו יודע לשאול"

רשע, מה הוא עושה?
משיג עסקה בעורמה ותוך שימוש במניפולציה על המוכר. הוא בטוח ששיחק אותה – אך במהירות מתבדה.

תם, מה הוא עושה?
לא מתעמק בנתונים; מייחס חשיבות מעטה לזהות היזם ולא עומד על קיומם של ביטחונות בעסקה.

ושאינו יודע לשאול?
הוא ממשיך בשגרת יומו, ולא מתעמק בעתיד הכלכלי שלו ושל ילדיו.

רגע, לא שכחנו מישהו? אה כן –

חכם, מה הוא עושה?
בודק היטב את נתוני העסקה. למשל, שהדירה רשומה בטאבו ואין לה חריגות בנייה; שהיא גדולה מספיק (יש לשים לב כי שטחה של דירה מחושב במגוון שיטות המניבות "תוצאות" שונות, ולכן אין להתספק בהצגת הדברים על ידי המוכר); שבסביבת הדירה פועלים מוסדות ציבור וחינוך שאליהם הוא ירצה לשלוח את ילדיו; שהיא קרובה למוקדי מסחר ולפארקים עירוניים; ושלא מתוכננים לקום בסביבתה מפגעים שישפיעו על איכות החיים ועל בריאות בני הבית (כביש ראשי, מבני תעשייה).

היבטים נוספים שיש לבדוק רלוונטיים הן לרוכשי דירה למגורים והן למשקיעי נדל"ן, בהם אימות זהותם של המוכרים; כדאיות העסקה בפן הכלכלי ואת רמת הסיכון בה; ודאות ביכולת לממן את רכישת הדירה ולקבל עבורה משכנתא; היכרות עם נושא מס הרכישה (למניעת הפתעות לא נעימות); בקיאות בסכומי עסקאות לרכישת דירות דומות שנחתמו בסביבת הנכס בתקופה שקדמה לעסקה; ועוד.

התמונה להמחשה בלבד

לסיכום – טיפ מ-ICR:

רכישת דירה (וסליחה על הקלישאה) היא ככל הנראה העסקה הכי גדולה שנעשה בחיינו. היא מחייבת ערנות  ומודעות לשלל היבטים הקשורים בנכס – בפן הפיזי, קנייני, תכנוני, פיננסי, מיסויי, ועוד.

המלצות אלה תקפות לכל עסקת רכישה, הן מיזם והן של דירות יד שנייה. עם זאת, לפחות בחלק מההיבטים שצוינו, רכישת דירה מידי חברה יזמית בעלת איתנות פיננסית ומוניטין מוכח, המלווה את הרוכשים לכל אורך תהליך הרכישה ואף לאחריו, יכולה לחסוך לרוכשים הרבה מאמץ ולספק להם שקט נפשי – דבר שלא יסולא בפז בעסקאות גדולות מסוג זה.

אנו כמובן ממליצים לכם להיות רוכשים מהסוג החכם, ואף פעם לא לפעול לבד. החלטתם לרכוש דירה מחברה יזמית? בדקו היטב במי מדובר, מה היא עשתה עד היום ומה מידת שביעות הרצון של הדיירים בפרויקטים הקודמים שלה;

מאחלים לכל לקוחותינו חג פסח שמח, ועד ליל הסדר הבא – חירות כלכלית אמיתית!

משפחת ICR

האינסטגרם שלנו

ירושלים של זהב, של נדל”ן ושל תקווה. ❤️
ביום ירושלים, אנחנו ב-ICR גאים להיות חלק מתנופת הבנייה המרשימה בבירה, עם פרויקטים חדשים ופורצי דרך, בניהם גם פרויקט PASTORAL המרגש במבואות שכונת עין כרם הציורית.
פרק חדש באוויר!
מוזמנים להכיר את משרד הפרסום Y360, ולשמוע קצת יותר על החשיבה, האסטרטגיה והתהליכים שמאחורי הפקות ומהלכי התוכן שלנו
❤️
ביום העצמאות ה76 למדינה,
כולנו מסתכלים השמיימה ומייחלים לדבר אחד. 💙🎗️
#bringthemhome
עם בואו של חג האביב, אנו ב-ICR מביטים קדימה בתקווה זהירה.
למרות האתגרים הניצבים בפנינו, אנו מאמינים שתמיד יש מקום לצמיחה ולהתחדשות.

מאחלים לכל עם ישראל חג אביב של התחדשות והתחזקות, ומי ייתן וחטופינו ישובו אל בתיהם במהרה
משפחת ICR
חג הפסח בפתח, ואיתו רוח של שינוי והתחדשות בכל הקשור לעיצוב הבית שלנו, אז יצאנו לפגוש את ויה ארקדיה מקבוצת נגב לשיחה על הטרנדים והחידושים בעולמות העיצוב בשנת 2024. 
צפייה מהנה