ישוב
סוג הדירה
חווית המגורים
מס' חדרים
איפוס
חיפוש דירה
חיפוש דירה
The Magazine

האביב מזכיר לכולנו: עתיד הנדל"ן נמצא בבנייה ירוקה

בהיותם גושי בטון או פלדה דוממים, מבנים יכולים לתעתע. אחרי שהסתיימה בנייתם, האבק כבר נוקה והניילונים הוסרו – מה כבר יכולה להיות ההשפעה שלהם על הסביבה? ובכן, מסתבר שמבנים הם ייצור "חי" לכל דבר אשר פולט מזהמים לאוויר וצורך משאבי טבע ואנרגיה ללא הפסק. עם המודעות הגוברת לענייני סביבה ולאור משבר האקלים המחריף, כיום כבר ברור כי לא מדובר בסוגיות שוליות המעניינות יחידי סגולה כי אם באתגרים של ממש בכל פרויקט בנייה, עם השלכות משמעותיות על איכות החיים של הדיירים – ועל בריאותם.
הדמיה Ocean Park נתניה
פרויקט אושן פארק, נתניה.ההדמיה להמחשה בלבד

מי שבא לתת מענה לסוגיות האלה הוא ענף הבנייה הירוקה, אשר תפס תאוצה משמעותית בשנים האחרונות ומסייע בצמצום ההשפעה של מבנים על סביבתם – הטבעית והאנושית כאחד – תוך שימוש בידע מדעי ובטכנולוגיות מתקדמות.

למעשה, בנייה ירוקה היא תורה שלמה הנוגעת בכלל ההיבטים של פרויקט בנייה – החל בשלב התכנון, עבור בשלב הבנייה וכלה בשלב הפיתוח. כך למשל, כשמקימים מבנה ירוק נהוג להתייחס לכמה מרכיבים עיקריים, בהם בחירת אתר הפרויקט, צפיפות הבנייה, חיסכון בצריכת אנרגיה, שימוש בחומרים ירוקים בבנייה וגם – בהיבטים הקשורים לאיכות חייהם של הדיירים כגון גישה לנוף, לאוויר הפתוח ולאור השמש.

כאחת מחברות הנדל"ן הגדולות והחזקות בישראל, אין זה מקרי ש-ICR היתה מהראשונות ליישר קו עם המגמה העולמית, ולהקפיד על היבטי סביבה ובריאות בכל הפרויקטים שלה. בין השאר, החברה מיישמת את תקן 5821 (התקן הישראלי לבנייה ירוקה), אשר מתייחס בין השאר להשפעותיו של המבנה על המשתמשים בו, לרבות בכל הקשור לבריאות הגוף והנפש.

הדמיה Ocean Park - Tower I נתניה

פרויקט אושן פארק, נתניה, פיתוח סביבתי. ההדמיה להמחשה בלבד

דוגמא בולטת לפרויקט של ICR אשר עומד בתקן זה הוא פרויקט "אושן פארק" בנתניה – שני מגדלי מגורים שמיועדים לשאת גם את תו התקן האמריקאי המחמיר – ה-STANDARD WELL BUILDING. העמידה בתקן האמריקאי ובתקן 5821 באה לידי ביטוי, בין היתר, בשטחים המשותפים בפרויקט וכן באלמנטים נוספים בתכנונו:

  • כיווני אוויר: המגדלים תוכנו בהתאם לכיווני רוח מרכזיים ובאופן שיאפשר אוורור טבעי בחלל הדירה, עם תאורה טבעית לאורך כל שעות היום. החלונות מאפשרים כניסת אוויר צח ואור טבעי שחשוב לבריאות הדיירים. כמו כן, תוכננו רכיבי הצללה שנועדו לשמור על תאורה טבעית התורמת לשיפור הראייה ומקנה נוחות חזותית.

  • מגדלים בריאים: חומרי הבנייה שהשתמשו בהם בפרויקט הם חומרים בריאים ובעלי תו ירוק, שאינם פולטים תרכובות אורגניות נדיפות ועומדים בדרישות לרמות הפליטה המפורטות בתקן ישראלי. בכך, הם תורמים לשמירה על איכות האוויר בפנים המבנה.
  • אוויר נקי: מובילי הולכת האוויר בפרויקט עשויים מפח מתכת ומחומרים המקנים הגנה מפני התפתחות עובש, מזהמים ותהליכי בלייה.

  • צל: הגינון בשטחים המשותפים בפרויקט תוכנן כך שיאפשר שהייה נוחה בהם בכל עונות השנה. כך למשל ניטעו עצים המספקים רצף צל בעונת הקיץ החמה, ולצד זאת יש חשיפה מקסימלית לשמש חמימה בעונת החורף.

  • מגדלים מוגנים: בסביבת הפרויקט ובפנים המגדלים בוצעה בדיקת קרינה מקיפה לקרינת רקע משנאים, לוחות מיתוג, בקרה ומשדרים אלחוטיים. נמצא כי לא קיימות חריגות בעוצמת הקרינה, בהתאם להנחיות המשרד להגנת הסביבה.

  • בידוד תרמי: בידוד תרמי מאפשר שימוש מופחת במערכות מכניות לחימום וקירור הבית, ומאפשר שהייה נוחה בו, אוויר נקי וחיסכון באנרגיה.

  • איכות אקוסטית: במגדלים הוטמעו אלמנטים לבידוד אקוסטי, הכוללים את מעטפת המגדל, פירי המעליות ומתקני התברואה. כמו כן נבנו קירות הפרדה בתקרה-רצפה שמטרתם לשמור על נוחות ועל שהייה שקטה ונעימה בתוך הבית, ללא הפרעה של רעשי חוץ מפירי שלווה.

הדמיה Ocean Park - Tower I נתניה
חדר הכושר, פרויקט אושן פארק, נתניה. ההדמיה להמחשה בלבד

"ביתנו הוא מבצרנו" הוא משפט שאנחנו ב-ICR מאמינים בו בלב שלם. ככזה, הוא צריך לספק לנו וליקירנו מעטפת הגנה לשנים קדימה – בין היתר באמצעות בנייה ירוקה שתשמור על הבריאות הפיזית והנפשית של כל בני הבית.

אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו ולקבל פרטים נוספים על הכלים והטכנולוגיות הירוקים שאנו מיישמים במיזמים השונים של החברה – ואולי גם ליהנות מהם בעצמכם בדירתכם החדשה.

 

רק בריאות,

משפחת ICR

האינסטגרם שלנו

ירושלים של זהב, של נדל”ן ושל תקווה. ❤️
ביום ירושלים, אנחנו ב-ICR גאים להיות חלק מתנופת הבנייה המרשימה בבירה, עם פרויקטים חדשים ופורצי דרך, בניהם גם פרויקט PASTORAL המרגש במבואות שכונת עין כרם הציורית.
פרק חדש באוויר!
מוזמנים להכיר את משרד הפרסום Y360, ולשמוע קצת יותר על החשיבה, האסטרטגיה והתהליכים שמאחורי הפקות ומהלכי התוכן שלנו
❤️
ביום העצמאות ה76 למדינה,
כולנו מסתכלים השמיימה ומייחלים לדבר אחד. 💙🎗️
#bringthemhome
עם בואו של חג האביב, אנו ב-ICR מביטים קדימה בתקווה זהירה.
למרות האתגרים הניצבים בפנינו, אנו מאמינים שתמיד יש מקום לצמיחה ולהתחדשות.

מאחלים לכל עם ישראל חג אביב של התחדשות והתחזקות, ומי ייתן וחטופינו ישובו אל בתיהם במהרה
משפחת ICR
חג הפסח בפתח, ואיתו רוח של שינוי והתחדשות בכל הקשור לעיצוב הבית שלנו, אז יצאנו לפגוש את ויה ארקדיה מקבוצת נגב לשיחה על הטרנדים והחידושים בעולמות העיצוב בשנת 2024. 
צפייה מהנה